havuc-salatasiEkleyen:
Lezzetliyiz.com
Ekleme tarihi:
02/11/2013
Hazırlama:
Pişme:
Toplamda:
Kaç kişilik: 4
Yoğurtlu kolay havuç salatası! İnternetteki pek çok tarifin aksine biz salatanızın daha sağlıklı olması açısından kesinlikle havuçları sıvıyağda kızartmamanızı öneririz. Afiyetler olsun.


Neler Gerekli?
  • 4-5 adet orta boy havuç
  • 6 yemek kaşığı yoğurt
  • 2 diş sarımsak
  • 1 kaşık mayonez
  • 10 adet çekirdeksiz zeytin
  • Yarım su bardağı dövülmüş ceviz

Hazırlanışı?

1- Havuçları yıkayın, dışlarını temizleyin ve rendeleyin.
2- Az ateşte teflon bir tavada bir müddet (2-3 dakika kadar) karıştırarak yumuşamalarını sağlayın. Yakmamaya ya da yapıştırmamaya dikkat edin.
3- Biraz yumuşadıklarında ocaktan alın ve soğumaya bırakın. Soğumasını hızlandırmak için bir süzgecin içinde soğuk suyun altından geçirebilirsiniz.
4- Bir tarafta yoğurt, mayonez, dövülmüş ceviz ve sarmısağı karıştırın ve karışımı bir salata tabağına alın.
5- Havuçları karışıma ekleyin.
6- Zeytinleri yuvarlak olarak doğrayarak ya da bütün olarak ekleyin ve salatanızın servise hazır olduğunu tüm kalbinizle hissedin.

Hmm bunu paylaşmalı.
Facebooktwittergoogle_plus

Takip de etmeli...
Facebooktwittergoogle_plusinstagram
yazarSalataEkleyen: Lezzetliyiz.com Ekleme tarihi: 02/11/2013 Hazırlama: 15 dakika Pişme: 3 dakika Toplamda: 18-20 dakika Kaç kişilik: 4 Yoğurtlu kolay havuç salatası! İnternetteki pek çok tarifin aksine biz salatanızın daha sağlıklı olması açısından kesinlikle havuçları sıvıyağda kızartmamanızı öneririz. Afiyetler olsun. Neler Gerekli? 4-5 adet orta boy havuç 6 yemek kaşığı yoğurt 2 diş sarımsak 1 kaşık mayonez 10 adet çekirdeksiz zeytin Yarım...Yemekler Dile Geldi!